Sunday, March 11, 2012

Bu blogun sahibesi....

Takipçi sayısında bir azalma yok, bakıyorum 1 haftadır her gün düzenli olarak açıp bloga bakıp 'tüh yine bir şey yok' deyip kapamışsınız..
Ne yazıkki bu blogun sahibesi biraz zor bir döneme girdi, bütün randevularını Nisan ayının 2. haftasından sonraya erteledi, çalışıyor geç vakitlere kadar, spora vakit ayırmaya çalışıyor, biraz da grip oldu, bonus olarak boynunun incitti, canı sıkıldı bu duruma ama ayakta ve sağlıklı olmasını emreden bir ses var içinde, yani anlıyacağınız blog bir hafta kadar öksüz kaldı..
Bu esnada bu blogun sahibesi neler okudu? Eğitim metodları hakkında 6 adet kitap ödünç aldı okul kütüphanesinden, onlar ile boğuştu durdu, 4-5 tane de makale buldu, okudu bol bol okudu.. Bu arada sevdiği köşe yazarlarını ihmal etmedi, ara sıra gözucuyla gazeteye bakabildi. Öğrencilerin projelerini okudu, nurofen grip ilacının prospektüsünü okudu, 12 Angry Men isimli bir tiyatro oyunu okudu, maillerini okudu, günün tweetlerini okudu. Birde yeni bir başucu kitabı buldu, hayatını değiştirecek bir kitap tanıştırdı ona bir arkadaşı 'melekler ile yaşamak'. Meşhur 'Secret' kitabını al, 'Evrenden Torpilim var' ile topla, 'Düşünce gücüyle terapi' kitabı ile çarp, Ekart Tolle 'Power of Now' kitabına böl. Tümü ve hepsi= melekler ile yaşamak kitabında. Yorum yazısı en kısa zamanda blogda.
Bu esnada bu blogun sahibesi neler yazdı? Master diplomasına 1 kala, son kalan projesini yazdı, yazdı, yazdı.. Sınav yazdı, quiz yazdı, yapılacaklar listesi yazdı, arkadaşlarına mesaj yazdı, emailler yazdı, ders planlarını yazdı.. blogunu yazamadı :(
Bu esnada bu blogun sahibesi neler izledi? Harry Potter'ın 6. filmini izledi, Dumbledore'un ölmesine ağladı, sevdiği dizisi Doktor House'un 5 bölümünü izleyebildi, Animal Farm'ın (Hayvan Çiftliği) hem fimini hem çizgi filmini izledi öğrencilere göstermeden önce, bir düzine YouTube klibi ve 2 belgesel izledi öğrencilere gösterilmek üzere, Romeo Juliet'i izledi ders doldurmaya girdiği bir sınıfta, Hürrem Sultan'ın haremini izledi keyifle, birazda manzara izledi sınıfından.
Bu esnada bu blogun sahibesi daha bir çok işler yaptı, bir çok şeyler konuştu, birazda gezdi, haftasonunu sevgili arkadaşları ile geçirdi, birde minik bir çanta hazırladı malum bu hafta Ankara'da kendileri 20 öğrencisi ile birlikte. Havalar İstanbul'da bu kadar soğuk ise kimbilir Ankara nasıldı diyerekten kalın kazaklarını koydu, kedisini çantanın içinden güç bela kovaladı..
İşte böyle dostlar; Anlayacağınız yazmaya vakit ayıramadı, bu hafta daha çok yazı yazması dileklerimle;
irem:)

No comments:

Post a Comment