Friday, November 9, 2012

Tak tak! Kim o? Kış ...

Kışın geldiğini nereden anlıyorum acaba?
A. Saatlerin geri alınmasından.
B. Starbucks'ın Toffee Nut Latte çıkarmasından.
C. Robert Kolej'in taş binasının koridorlarından tir tir tir üşüyerek donarak zıplayarak geçen cisimlere dönüşmemizden.
D. Kitap Kulübümüzü içeride yapmaya başlamamızdan.
E. Arabayı parkettikten sonra seke seke en yakın kapalı alana koşmamızdan.
F. Saat 8 mi oldu yahu? diyerekten saate bakıp henüz 5 olduğunu görmemizden.
G. Hepsi.
Tam da 'amaaann boşver yahu ne çıkacağız dışarı, şurada kanapede yayılıverelim' günlerinin açılışını yaptığımız şu miskin tembel bol mikroplu günlerde en ihtiyacınız olan 3 en temel şeyi açıklıyorum.
  • Kitap
  • Kahve
  • Kedi
Eee tamam daha ne olsun. Biri sıkıntıya birebir, biri ayık tutar, diğeri de sıcak. Haftanın 5 günü hava aydınlanmadan uykunuzun en güzel yerinde veya rüyanızın en kritik yerinde çalan o kalleş alarmla uyanıp, tek göz kapalı halde üzerime ne bulsamda geçirsem durumlarına birebir gelen bu güzel haftasonu dinlenmeleri. Hepimizin birer kediye dönüştüğü, bulduğumuz her kalorifere tünemek istediğimiz bu kış günlerinizde içinizi ısıtacak güzel bir kahveniz yanında birde pofuduk kedi buldunuzmu tamamdır. Pofuduk terlik var sayılır mı diyen arkadaşlar, terliğiniz mırlayıp, kafasını yumuşakça kolunuza sürtüp sizin nabzı tansiyonu kolestrolü şekeri kalbi düzenliyor mu? Hayır. Köpek var o olmaz mı diyen arkadaşlar, köpeğiniz yağmur çamur demeden günde 3 posta beni gezdir diye gözünüzün içine bakmıyor mu? Bakıyor. Sayılmaz. 
Ama ben New York'tayım zaten Sandy'nin göbeğinde kalmışım diyen sevgili arkadaşım.. Starbucks var mı? Var. Kitap var mı? Var. Kedi yerine de böyle içini ısıtan bir arkadaşının blog'u açık mı önünde? Eveeett. Sende mutlusun canım benim :) 
Zaman mutfağa girip güzel tarifler deneme, arkadaşlarını evinde ağırlayıp sıcacık muhabbetlerle ısınma zamanı.. Malum hava soğuk, montlar yetmez.. içtenliği, samimiyeti, yalansız dünyaları olan dostlar lazım. Soğuk, uzak, mesafeli insanlar bize göre değil bu aralar.. 
Kış geldi dostlar, aman dikkat derim...
İyi haftasonları herkese :) 
 No comments:

Post a Comment